Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

PDB mini2Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej – „Paczka dla Bohatera”, która ma na celu pomoc polskim Kombatantom, żołnierzom organizacji bojowych – NSZ, AK, WIN, podziemia niepodległościowego, bohaterom - walczącym  na wszystkich frontach II wojny światowej oraz po jej zakończeniu; osobom represjonowanym  biorącym udział w walce z ustrojem komunistycznym. W tym roku również my pragniemy przyłączyć się do tej szlachetnej inicjatywy.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Łomży i okolic, lokalne stowarzyszenia i organizacje, szkoły czy zakłady pracy. Na Państwa dary czekają codziennie w godzinach 17:00 – 19:00 w Domu Parafialnym przy Kościele św. Andrzeja Boboli w Łomży na ul. Wąskiej 93. Dary można także zostawiać w biurze MPK przy ul. Spokojnej 9 w godzinach od 7:00 do 15:00. Specjalny kontener na produkty wystawiony będzie przy kasie. Istnieje również możliwość odbioru paczek na terenie miasta przez wolontariuszy akcji, po skontaktowaniu się telefonicznie z koordynatorem zbiórki. Najbardziej potrzebne są produkty z długim terminem przydatności np: kawa, herbata, soki, syropy, słodycze, owoce i warzywa w puszkach, konfitury i dżemy, miody, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe, cukier, kasza, ryż, bakalie, witaminy, artykuły chemiczne, oraz do higieny osobistej np.: mydło, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasty do zębów, środki czystości ale również koce, prześcieradła, ręczniki etc. 

Organizatorzy zwracają się z prośbą, aby przygotować kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów, które dołączymy do paczek. Własnoręcznie wykonane przez dzieci będą miały największą wartość!

Zbiórka jest prowadzona do 15go grudnia, następnie wszystkie produkty zostaną posegregowane i spakowane do paczek, które pojadą do Kombatantów zamieszkujących Łomżę oraz teren naszego powiatu.

WALCZYLI DLA NAS, ZAWALCZMY DLA NICH!

PDB mini