Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Dlaczego autobusy się spóźniają?

Spóźnienia autobusów miejskich zdarzają się w większości miast podobnych do Łomży i są one główną przyczyną skarg pasażerów.

Istnieje jednak wiele czynników zewnętrznych, niezależnych od przewoźnika, które wpływają na punktualność usługi przewozowej.

Czytaj więcej...

Nowoczesne rozwiązania p.poż w łomżyńskich autobusach elektrycznych.

Pojazdy elektryczne na naszych ulicach są nadal nowością, która budzi zarówno zainteresowanie jak i obawy związane z ich eksploatacją i bezpieczeństwem. W związku z wprowadzeniem do obsługi liniowej autobusów elektrycznych Yutong zorganizowaliśmy w dniu 6 kwietnia 2023 roku na terenie zajezdni MPK w Łomży spotkanie, w którym udział wzięli strażacy z okolicznych jednostek, pracownicy MPK oraz przedstawiciel dostawcy autobusów.

Czytaj więcej...

Walentynki z MPK

Pani Bożena w środku autobusu walentynkowegoZ okazji Dnia Zakochanych na ulice Łomży wyjechał wyjątkowy autobus. Walentynkowy pojazd ozdobiony serduszkami wzbudzał wiele uśmiechu na twarzach pasażerów. Nie zabrakło drobnych słodkich upominków od sympatycznej Pani Bożeny, która swoim poczuciem humoru i serdecznością od wielu lat umila podróż naszym pasażerom.

Czytaj więcej...

Miasto Łomża laureatem nagrody „Zielonego Napędu 2022”

1 grudnia w Warszawie odbyła się premiera nowego elektrycznego autobusu Yutong U12 zorganizowana przez Busnex Poland – oficjalnego przedstawiciela Yutonga w Polsce.

Jednym z punktów wydarzenia była uroczystość wręczenia Nagrody Zielonego Napędu, dla samorządów działających na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. W gronie laureatów znalazło się Miasto Łomża "Za innowacje w elektromobilności w postaci rozwoju OZE na potrzeby autobusów elektrycznych".

Zdjęcie laureatów Nagrody Zielonego Napędu Źródło: PAP MediaRoom

Więcej o wydarzeniu: