Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

17Na początku ….. była Bożena… Szybko się zadomowiła, uśmiechem i poczuciem humoru rozbrajając trudne sytuacje jakich nie brakuje w autobusach. Polubili ją koledzy kierowcy, pasażerowie, a podobno w zaprzyjaźnionym Przedszkolu Nr „5” jest już nawet jej „mini fanklub”.

 Wkład w promowanie Łomży i  MPK  oraz doskonałą pracę docenił Prezydent Miasta nadając jej w sierpniu tytuł Kierowca Roku 2014. Po ponad roku pracy za kierownicą, Bożenka twierdzi, że nareszcie znalazła swoje zawodowe miejsce, a prowadzenie dwunastometrowego Volvo to przyjemność. Ani mroźna zima, ani upalne lato nie ugasiły jej entuzjazmu do pracy.

Marzena zaczęła pracować z nami kilka miesięcy temu. Było jej łatwiej, bo już ktoś przetarł szlak w zdominowanym dotychczas przez mężczyzn zawodzie. Drobna, krucha  i ruchliwa jak iskierka wydawała się nie pasować do wielkiego autobusu. Ale okazało się, że na  ujarzmienie „potwora” potrzebowała jedynie kilku dni. „Słaba płeć a jednak najsilniejsza, słaba płeć, a jednak najmocniejsza. Wdzięk, szyk, czar, styl…”

Ostatnio do żeńskiej ekipy MPK dołączyły dwie kolejne panie. Małgosia,  trochę z przypadku, a trochę z chęci udowodnienia sobie, że warto spróbować czegoś nowego, jako pierwsza zdobyła zawodowe prawo jazdy. Nie od razu zaczęła pracować jako kierowca autobusowy. Kiedy jednak pojawiła się możliwość zatrudnienia w MPK nie wahała się ani chwili. I choć na początku z drżeniem wsiadała za kierownicę autobusu czuje się coraz pewniej i już wie, że podoba się jej taka praca.

Renata już od kilku lat myślała o pracy w MPK. Konsekwentnie realizowała swoje plany licząc na szczęśliwy zbieg okoliczności, który  pozwoli jej rozpocząć wymarzoną pracę. I nareszcie … udało się.

Panie zostały zatrudnione przy współfinansowaniu z Urzędu Pracy, który popiera aktywizację zawodową kobiet. Dziękujemy Dyrekcji Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży, a w szczególności Pani Dyrektor Elżbiecie Olejniczak - Bazydło za osobiste zaangażowanie w proces „feminizacji” MPK. Dzięki niej mamy już „cztery muszkieterki” za „kółkiem”i wcale nie mówimy, że na tym koniec – są już kolejne kandydatki zainteresowane pracą za kierownicą autobusów MPK. 

Naszym „kierowczyniom”, „kierowniczkom”,  paniom - kierowcom życzymy życzliwych i uśmiechniętych pasażerów, nie psujących się autobusów,  szerokich i bezpiecznych ulic. Do zobaczenia na trasie!