Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Nabór na stanowisko DYSPOZYTOR

Główne obowiązki na stanowisku: codzienne dysponowanie autobusami zgodnie z rozkładem jazdy i zamówieniami, zabezpieczenie ciągłości w kursowaniu linii, wypisywanie kart drogowych i ich późniejsza weryfikacja, prowadzenie książki obsługi technicznej i wypisywanie zleceń warsztatowych, składanie w raporcie sprawozdań z wykonania planu przez podległych pracowników, prowadzenie ścisłej kontroli dopuszczalności kierowców do pracy tj. sprawdzanie trzeźwości i prawa jazdy kierowców przed dopuszczeniem do pracy, likwidowanie zakłóceń ruchu autobusów poprzez doraźną zmianę trasy jazdy, monitorowanie pozycji autobusów na trasie prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów, sporządzanie grafików pracy kierowców i zaplecza, monitorowanie pracy ładowarek autobusów elektrycznych, udzielanie informacji na temat obowiązujących ulg i regulaminów przewozu itp. Praca III zmianowa we wszystkie dni tygodnia.

Czytaj więcej...

Trzymaj się w autobusie

Trzymaj się

W związku z powtarzającymi się wypadkami pasażerów w autobusie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania. Trzymajmy się poręczy oraz uchwytów, aby zapobiec utracie równowagi. Jeśli stoimy, trzymajmy nogi w lekkim rozkroku w celu ustabilizowania pozycji naszego ciała. Gdy siedzimy, unikajmy siadania na krawędzi siedzenia. Szczególną ostrożność należy zachować podczas ruszania, hamowania i skręcania pojazdu. Gdy autobus dojeżdża do naszego przystanku, używajmy przycisku STOP, nie wykonujmy gwałtownych ruchów. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Wypadek w autobusie może się dla nas skończyć poważnymi obrażeniami ciała.

Jubileuszowa wystawa MPK w muzeum

miniaturka na 55 lecie MPK w Łomżyźródło tekstu: Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży

Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży zapraszają na otwarcie jubileuszowej wystawy „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży”. Ukazuje ona historię przedsiębiorstwa na przestrzeni lat, od skromnych początków w roku 1969 do czasów współczesnych, zilustrowaną różnorodnymi, nierzadko unikalnymi, materiałami oraz ciekawie zaaranżowaną. Wernisaż odbędzie się w sobotę 18 maja podczas Nocy Muzeów.

Czytaj więcej...