Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

 Miniatura zdjęcia Autosana H9-35 nr boczny 164Jak co roku MPK w Łomży przyłącza się do organizowanego przez Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego wydarzenia kulturalnego pod nazwą Noc Muzeów.

 

W trakcie tegorocznej Nocy Muzeów tradycyjnie zapraszamy Państwa do korzystania z bezpłatnej linii muzealnej – tym razem najnowszym autobusem elektrycznym (rozkład i trasa dostępne są na stronie internetowej Miasta i MPK oraz na przystankach na trasie przejazdu tej linii).  Dla pasjonatów łomżyńskiej komunikacji miejskiej mamy dodatkową atrakcję -  po raz pierwszy zapraszamy do Mobilnego Muzeum MPK.

W godzinach  od 15.00 do 18.30 i od 20.00 do 22.00 na przystanku przy Hali Kultury na Starym Rynku będzie stał zabytkowy autobus marki Autosan H9-35 z 1992 roku, który przez wiele lat przewoził pasażerów po Łomży i okolicy. Na zasłużoną emeryturę przeszedł w roku 2012.  Odrestaurowany z pietyzmem przez byłego pracownika MPK (Pana Dariusza Ładę) przypominać będzie  historię Miasta – także poprzez urządzoną wewnątrz mini wystawę archiwalnych zdjęć.

W naszych autobusach odbywały się różne imprezy, była już kawiarenka, mobilna biblioteka, sala koncertowa, a tym razem zapraszamy w nostalgiczną podróż przez  historię.

Dla osób zainteresowanych będzie możliwość odbycia przejażdżki Autosanem po Łomży oraz na  trasie Łomża - Wzgórze św. Wawrzyńca - Góra Królowej Bony z przewodnikiem - regionalistą.
Zapraszamy do osobistej rezerwacji okolicznościowych biletów w siedzibie Punktu Informacji Turystycznej w Hali Kultury, Plac Stary Rynek 6. Więcej informacji pod nr.tel.: 660 163 846. Liczba miejsc ograniczona !!!

Łomżyńska komunikacja miejska w przyszłym roku obchodzić będzie 55-lecie istnienia. W ramach przygotowań do jubileuszu prosimy wszystkich, którzy posiadają pamiątki związane z funkcjonowaniem naszej firmy (bilety, zdjęcia, pocztówki, itp.) o udostępnienie ich MPK do przygotowania przyszłorocznej wystawy. Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Północno-Mazowieckim dzięki przychylności Pani Dyrektor i pracowników Muzeum. 

Zdjęcie Autosana H9-35  nr boczny 164