Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

W związku z obchodami 55-lecia Komunikacji Miejskiej w Łomży wznawiamy prowadzoną przed pandemią akcję edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży łomżyńskich placówek oświatowych. Pismo z zaproszeniem do udział w kampanii edukacyjnej zostało wysłane do wszystkich dziecięcych jednostek w Łomży (lista w załączniku). Do tej pory odpowiedziały nam następujące placówki:

  • Przedszkole Publiczne nr 8
  • Przedszkole Publiczne nr 10
  • Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej nr 1
  • Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 7

Dotychczas odbyły się trzy takie spotkania, na których dzieci miały okazję poznać jak wygląda komunikacja od kuchni. Podczas spotkania maluchy dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z autobusów komunikacji miejskiej oraz kasować bilety. W trakcie wizyty dyrektor techniczny Robert Wierciszewski opowiadał o firmie i sprawdzał wiedzę przedszkolaków. Atrakcją dla dzieci była możliwość zasiadania za kierownicą autobusu elektrycznego i poczucia się jak zawodowy kierowca MPK. Na przykładzie MPK w Łomży dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko. Nasze autobusy elektryczne są ekologiczne i przyjazne otoczeniu.

W ostatnim takim spotkaniu wziął udział Prezydent Miasta Łomży Pan Mariusz Chrzanowski. 

Zachęcamy by po wizycie na bazie MPK dzieci przygotowały prace plastyczne, które będą mogły wziąć udział w konkursie. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na okolicznościowej wystawie.

Galeria:

Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży (grupa I)

Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży (grupa II)

 
 

Załącznik:

Zaproszenie do udziału w kampanii edukacyjnej MPK