Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Od poniedziałku jeździmy Akademicką - zmiany w kursowaniu autobusów

Informujemy, że od dnia 17 listopada 2014r. zmieniają się rozkłady i trasy przejazdów na liniach Nr „1”, „6”, „13”. Modyfikacje wprowadzamy odpowiadając na prośby pasażerów -  w związku z oddaniem do użytku ul. Akademickiej. Od następnego poniedziałku autobusy kursować będą następująco:

Czytaj więcej...

Nowa linia do Zbójnej już w listopadzie

W związku z planowanym zakończeniem przebudowy drogi Nr 645 od 17 listopada 2014r. uruchamiamy linię autobusową Nr „19”, która umożliwi bezpośredni dojazd autobusem MPK ze Zbójnej do Łomży. Nowa linia kursować będzie na trasie: Nowogród – Morgowniki – Dębniki – Zbójna. Dojazd do Łomży możliwy będzie bez przesiadki.

Czytaj więcej...

Projekty unijne

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji ZB w Łomży było beneficjentem dwóch programów z wykorzystaniem środków unijnych realizowanych przez Miasto Łomża.

W 2005 roku zakupiono 6 autobusów marki Volvo w ramach projektu: „Rozbudowa i modernizacja miejskiego systemu transportowego Łomży i okolic”.  Dofinansowanie z programu ZPORR, Z/2.20/1/1.1.2/20/04 stanowiło 75% kosztów.

W 2010 roku, w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja miejskiego systemu transportowego Łomży i okolic - etap II”. Inwestycja kosztowała 29.690.773,30 zł, a  48,12% stanowiły środki pozyskane w ramach  programu RPO, WND-RPPD.02.03.00-20-002/09.  Zakupiono 22 autobusy marki Scania,  a posiadane pojazdy marki Volvo wyposażono w system monitoringu, informacji i łączności. Projekt obejmował również przebudowę zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży, przebudowę pętli autobusowych oraz rozbudowę systemu zarządzania, monitorowania, bezpieczeństwa i informacji.

Wykorzystanie przez nas możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych doceniła Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zapraszając nas do przygotowania prezentacji na XXXV Zjeździe Komunikacji Miejskiej, który odbył się w dniach 20-21.05.2014r. w Grudziądzu. Poniżej przedstawiamy prezentację, która została przedstawiona w trakcie obrad przez Jerzego Lipińskiego,  naczelnika Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Łomży.

projekt unijny 550