Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

MPK w Łomży informuje, że od 04.03.2019 r. mieszkańcy będą mogli korzystać z  nowej  linii  autobusowej,  która   poszerzy   sieć   połączeń   transportu  zbiorowego w naszym mieście. Linia numer 18 połączy dwa skrajnie położone punkty miasta: ulicę Nowogrodzką (Pętla Targowica) z osiedlem mieszkaniowym położonym przy nowym odcinku ulicy Zawadzkiej. Przebiegać będzie ulicami, na których jeszcze nie było naszych autobusów (ul. Księżnej Anny, Rycerska, Polowa przy Urzędzie Skarbowym). Link do przebiegu trasy .

Uruchomienie tej linii jest odpowiedzią na liczne sugestie i wnioski mieszkańców i  ma na celu skrócenie drogi dojścia do najbliższego przystanku. Liczymy na to, że dzięki temu przybędzie nam nowych pasażerów, którzy do tej pory woleli jeździć samochodem, czy chodzić pieszo. Jest to działanie spójne z polityką ograniczenia ruchu samochodów osobowych w mieście a tym samym  zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza. Utworzenie tego rodzaju połączenia możliwe było dzięki zakupowi małych autobusów marki KARSAN, które już obsługują linie MPK.

Jednocześnie   informujemy,   że   wkomponowanie    nowej   linii   autobusowej  w system połączeń wymusiło wprowadzenie niewielkich korekt na pozostałych trasach, które również będą obowiązywały od 04.03.2019 r.

Prosimy o uwagi i sugestie dotyczące zaplanowanej linii oraz całej sieci komunikacji miejskiej (rozkład jazdy ). W miarę możliwości będziemy starali się je uwzględniać.

Zapraszamy do korzystania z nowej linii numer 18.