Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Informujemy wszystkich naszych pasażerów, że do dwóch elektrycznych autobusów, które w lutym bieżącego roku pojawiły się na liniach komunikacji miejskiej w Łomży do naszej floty dołączyło kolejne sześć pojazdów. Wszystkie zeroemisyjne autobusy, zakupione przez Miasto Łomża dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, zostały skierowane przez MPK do obsługi pasażerów na liniach.

Rozwój elektromobilności w dziedzinie publicznego transportu zbiorowego w Łomży i stopniowa wymiana taboru MPK na nowe, zeroemisyjne autobusy to kierunek sukcesywnie realizowany przez łomżyński samorząd w celu zapewnienia mieszkańcom usługi przewozowej o najwyższej jakości.

Ciche, komfortowe, klimatyzowane, wyposażone w nowoczesne systemy bezpieczeństwa i informacji autobusy marki Yutong wyjechały z zajezdni aby wozić pasażerów na głównych liniach komunikacyjnych, dbając zarówno o komfort pasażerów, jak i o czyste powietrze w naszym mieście. Wszystkie pojazdy dostosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych, poruszają się po ulicach Łomży bezszelestnie, nie emitując uciążliwego hałasu oraz dbają o bezpieczeństwo podróżnych przy wykorzystaniu cyfrowego monitoringu.

Zapraszamy do korzystania z nowych autobusów na liniach komunikacji miejskiej i przekazania nam swoich opinii i spostrzeżeń.

Galeria zdjęć: