Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

logo kiedy przyjedzie   Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży sp. z o.o. pragnie zachęcić wszystkich pasażerów do korzystania z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, dostępnego na stronie lomza.kiedyprzyjedzie.pl oraz w aplikacji na urządzenia mobilne.

Wdrożone przez nas oprogramowanie ciągle wzbogaca się o nowe funkcje ułatwiające korzystanie z miejskich autobusów w Łomży tj.

  • planer podróży zintegrowany z mapami Google,
  • funkcje ułatwień dostępu (zmiana kontrastu strony).

PLANER PODRÓZY

Przykładowy wykaz możliwych połączeń
Trasa połączenia

ZMIANA KONTRASTU STRONY

Interfejs aplikacji bez specjalnego kontrastu
Interfejs aplikacji po użyciu zmiany kontrastu

Najnowsza wersja aplikacji dostępna jest w sklepach Google Play (urządzenia z systemem Android), Microsoft (urządzenia z system Windows Phone) i App Store (urządzenia z systemem IOS). Aplikacja działa podobnie jak nawigacja samochodowa. Autobusy MPK w Łomży sp. z o.o. wyposażone są w nadajniki GPS, które wysyłają sygnał lokalizacyjny. Aplikacja uwzględnia warunki na drodze, identyfikuje pojazdy i przenosi ich położenie na mapę. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu aplikacji KiedyPrzyjedzie.pl, sieć komunikacji miejskiej w Łomży została zintegrowana z serwisem Mapy Google.

Mieszkańcy Łomży, nie wychodząc z domu, poprzez dostęp do rzeczywistego czasu odjazdu autobusów, mogą na bieżąco sprawdzić kiedy interesujący ich autobus komunikacji miejskiej przyjedzie na wybrany przystanek. W wielu innych miastach taką informację można uzyskać dopiero z tablicy na przystanku. Wykorzystywana przez nas aplikacja umożliwia podróżnym zapoznanie się z bieżącymi informacjami na temat ewentualnych odchyleń w kursowaniu spowodowanych korkami na drodze czy też objazdami. Pasażerowie komunikacji miejskiej w Łomży mogą obecnie w internetowym serwisie pasażerskim, podobnie jak w aplikacjach mobilnych, zobaczyć na mapie faktyczne położenie pojazdu realizującego interesujący ich kurs a także dowiedzieć się, na jakim przystanku aktualnie znajduje się autobus.

Jedyną rzeczą, którą trzeba zrobić to pobrać aplikację na swój telefon i wybrać jako przewoźnika MPK w Łomży sp. z o.o..