Łomża inwestuje w zieloną komunikację – rusza budowa nowej hali garażowej MPK
- Szczegóły
W Łomży rusza budowa nowej hali garażowej dla autobusów miejskich z infrastrukturą do ładowania pojazdów elektrycznych oraz dużą instalacją fotowoltaiczną. Inwestycja MPK ma wspierać rozwój nowoczesnego, ekologicznego i tańszego w utrzymaniu transportu publicznego, a energia ze słońca posłuży m.in. do ładowania autobusów. Projekt o wartości ponad 10,5 mln zł jest dofinansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej i ma zostać zrealizowany w ciągu 12 miesięcy.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie Miasta Łomża:
https://miastolomza.pl/rozpoczyna-sie-budowa-nowoczesnej-hali-garazowej-mpk-z-instalacja-fotowoltaiczna/


Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży informuje, że w związku z feriami zimowymi w województwie podlaskim, w dniach od 19 do 30 stycznia 2026 r. autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały według rozkładu jazdy obowiązującego w okresie wakacyjnym (nie kursują autobusy oznaczone literą "s").




