Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

Komunikat - 31.10.2022 r. rozkład wakacyjny

Informujemy, że w dniu 31.10.2022 r. (poniedziałek) autobusy będą kursowały wg rozkładu wakacyjnego.

Wszelkich informacji udziela Dyspozytor MPK - tel. 216 03 35 - czynny całą dobę.

Linia specjalna i bezpłatna komunikacja na dzień Wszystkich Świętych 2022

miniaturka znicza Informujemy, że  zgodnie z Zarządzeniem 319/22 Prezydenta Miasta Łomży 01.11.2022 r. wszyscy pasażerowie będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie na wszystkich liniach w obrębie Miasta Łomży. Uruchomiona w tym dniu LINIA SPECJALNA łączyć będzie cmentarze na terenie Miasta Łomża (przy ul. Wojska Polskiego, Kopernika i Przykoszarowej).

Czytaj więcej...

Ulica Poznańska będzie zamknięta

PKP PLK planuje remont przejazdu kolejowo – drogowego linii kolejowej nr 49, przecinającego ulicę Poznańską w Łomży. Prace mają ruszyć 3 października br. i potrwać do 10 października. Ich realizacja wiąże się z tymczasową zmianą organizacji ruchu.

Przejazd kolejowo – drogowy na czas prowadzenia prac zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego. W związku z powyższym wyznaczone zostały objazdy, w tym ruchu ciężkiego, Aleją Legionów i ulicami Pileckiego oraz Akademicką.

źródło: Urząd Miejski w Łomży

Bibliotekarze czytają w MPK 2022

plakat Bibliotekarze czytają w MPKNiespodzianka może spotkać pasażerów łomżyńskiej komunikacji miejskiej, którzy w czwartek 29 września, w godzinach 7.00-15.00, będą podróżować autobusem linii nr 8 o numerze bocznym 204. Otóż tego dnia będzie można wysłuchać ballady „Romantyczność” Adama Mickiewicza w interpretacji pracowników biblioteki. Nagranie uzupełnią zdjęcia z tegorocznej edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 3 września 2022 r. przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Akcja jest częścią Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, znakomitej autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Autobus MPK alternatywą podróży dla każdego

AutobusETZTmMPK prowadzi akcję promującą korzystanie z komunikacji miejskiej. Celem tej inicjatywy jest promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze.

Szukasz oszczędności?

Masz problem z parkowaniem?

Chcesz uniknąć wysokiego mandatu?

Nie lubisz odśnieżania samochodu?

Jest rozwiązanie!

Skorzystaj z ekologicznego i wygodnego

autobusu MPK z życzliwym kierowcą.

Sam oceń czy warto

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Podkategorie