Strona MPK Łomża

Zawartość główna MPK Łomża

MZK Słupsk z wizytą w MPK Łomża

Miniatura obrazu - Goście z MZK SłupskOstatnie lata w komunikacji miejskiej to początek dynamicznego rozwoju elektromobilności. Aby wybrać jak najlepsze rozwiązania operatorzy wymieniają się doświadczeniami co pozwala na unikanie powielania błędów. W ostatnim czasie MPK bierze udział w tej wymianie doświadczeń w ramach współpracy Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, której MPK Łomża jest aktywnym członkiem. W związku z powyższym naszą spółkę odwiedzają różne delegacje gości z Polski, z branży transportu zbiorowego, aby zapoznać się naszymi rozwiązaniami w zakresie elektromobilności.

Czytaj więcej...

Piknik Rady Osiedla nr 9 na bazie MPK

W tym roku druga edycja Pikniku Rady Osiedla nr 9 odbyła się na terenie naszej bazy. Program imprezy obejmował m.in. pokazy tańca, koncerty a także gry i konkursy. Organizatorzy, sponsorzy
i służby państwowe zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji, świetną zabawę i poczęstunek. Niezawodni pracownicy MPK częstowali kawą i herbatą. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i czekamy na więcej.

Czytaj więcej...

Wystawa „Jedziemy! 55 lat MPK w Łomży”

W bieżącym roku łomżyńska komunikacja miejska obchodzi jubileusz 55-lecia. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Pani Dyrektor i pracowników Muzeum Północno – Mazowieckiego w dniu 18 maja miał miejsce wernisaż wystawy poświęconej historii MPK. Ekspozycję uatrakcyjniającą Noc Muzeów obejrzało ponad 1300 osób. Niektórzy przyjechali z różnych, nawet odległych regionów kraju.

Czytaj więcej...

55 lat łomżyńskich „czerwoniaków”

W 2024 roku komunikacja miejska w Łomży obchodzi jubileusz 55-lecia powstania.

Za początki funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łomży uważa się datę 15.07.1969 roku. W pierwszym etapie działalności przedsiębiorstwa zostały uruchomione dwie linie autobusowe, które obejmowały całe miasto. Do obsługi tych linii wystarczało wtedy pięć autobusów. A pierwszy bilet na przejazd łomżyńską komunikacją kosztował 1 zł.

Czytaj więcej...

Dlaczego autobusy się spóźniają?

Spóźnienia autobusów miejskich zdarzają się w większości miast podobnych do Łomży i są one główną przyczyną skarg pasażerów.

Istnieje jednak wiele czynników zewnętrznych, niezależnych od przewoźnika, które wpływają na punktualność usługi przewozowej.

Czytaj więcej...