Dzisiaj jest: 20 Lutego 2019    |    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy

Zakres działalności

MPK ZB w Łomży to jednostka organizacyjna Miasta Łomża powołana w celu zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej w zakresie transportu zbiorowego. Komunikacja miejska funkcjonuje na łomżyńskim rynku od 1969 roku w różnych formach organizacyjnych towarzysząc i ułatwiając życie mieszkańcom miasta i sąsiednich gmin. Naszymi pasażerami są głównie ludzie starsi oraz dzieci i młodzież ucząca się w szkołach. Większość z nich korzysta ze zniżek i ulg dlatego otrzymujemy dotację przedmiotową z budżetu Miasta. Staramy się tak konstruować trasy linii autobusowych i układać rozkłady jazdy aby w optymalny sposób realizować oczekiwania łomżan.

Swoje zadania wykonujemy wykorzystując nowoczesny tabor autobusowy. Posiadamy niskopodłogowe autobusy marek Volvo i Scania, przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych. Wszystkie pojazdy wyposażone są w monitoring rejestrujący sytuację wewnątrz i  na zewnątrz autobusu w trakcie jazdy. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoliło wyeliminować wiele nieprawidłowości (kradzieże kieszonkowe, wybryki chuligańskie) i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa pasażerów. Z naszej pomocy często korzysta Policja przy wyjaśnianiu zdarzeń drogowych.

Niedawno – jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy nadawanie za pośrednictwem internetu bezpośredniej relacji z ulic Łomży poprzez mobilną kamerkę zainstalowaną na jednym z naszych autobusów.

22 autobusy Scania zostały zakupione w 2011 roku w ramach realizowanego przez Miasto Łomża ze środków unijnych  projektu „Rozwój systemu transportowego Łomży i okolic – etap II”. W ramach tego samego projektu wprowadzono system biletu elektronicznego.

W 2013 roku przewieźliśmy  ponad 2 mln. pasażerów. Poza obsługiwaniem linii miejskich dojeżdżamy też do sąsiednich gmin –  Łomży, Nowogrodu, Piątnicy, czy  Wizny.

Oprócz usług przewozowych wykorzystujemy oferujemy także:

- wynajem autobusów - w trakcie jazdy można korzystać ze wszystkich udogodnień (np. klimatyzacja, wyświetlanie materiałów multimedialnych na monitorach, relacje on-line, mobilne wifi itp.) Od 1 marca 2014r. wprowadziliśmy  nowy cennik, w którym zastosowaliśmy preferencyjne stawki wynajmów dla szkół i przedszkoli.

- wynajem w celach reklamowych powierzchni autobusów i przystanków do umieszczania plakatów papierowych lub monitorów lcd  w autobusach kursujących codziennie po Łomży i okolicach – do wyświetlania reklam multimedialnych czy informacji.

Jesteśmy otwarci również na inne propozycje współpracy przy organizowaniu okazjonalnych czy też cyklicznych imprez z wykorzystaniem możliwości naszego taboru. 

Podziękowania

mpay

Rozkłady jazdy

 

rozklady-separator

 MIEJSKI ZAMIEJSKI
 EXCEL miejski-blue zamiejski-green EXCEL
PDF PDF

Projekty unijne

MPK-rabat

MPK-rabat

Bilet przez internet

Partnerzy programu MPK-rabat

Współpracujemy