Dzisiaj jest: 20 Lutego 2019    |    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy

CallPay - Bilet przez telefon

8 marca-icon Już od dziś można w łomżyńskich autobusach płacić za przejazd
za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Na razie przy pomocy CallPay można kupować bilety jednorazowe – normalne i ulgowe oraz bilety dobowe 

System CallPay pozwala na zakup biletów poprzez krótkie połączenie głosowe (czyli można wykorzystać każdy telefon, także starszy model) lub przez mobilną aplikację CallPay, którą można zainstalować w aparatach z systemem Android lub iOS (pasażer po wejściu do autobusu kupuje bilet łącząc się z Internetem).

Nabycie biletu za pomocą połączenia głosowego lub aplikacji mobilnej trwa kilka sekund. CallPay pozwala również na przypisanie dodatkowych (innych) numerów telefonów – oznacza to, że np. do jednego konta można przypisać numery telefonów wszystkich domowników (opcja dostępna przy aktywacji Wirtualnej Portmonetki). System umożliwia także zakup kilku biletów jednorazowych dla osób towarzyszących nam w podróży, poprzez wykonanie kolejnych połączeń lub wybranie konkretnych biletów w aplikacji mobilnej.

Poniżej przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące rejestracji w systemie, sposobów płatności za bilety, ich „kasowania” oraz kontroli.

REJESTRACJA

Aby móc skorzystać z zakupu biletów przez telefon komórkowy, należy zarejestrować się w systemie CallPay. Można to zrobić za pomocą:

· Internetu - na stronie www.CallPay.pl

· Aplikacji CallPay Usługi

· Usługi MasterCard Mobile

NUMER INFOLINII CALLPAY

(61) 6 550 550

SPOSOBY PŁATNOŚCI ZA BILETY

Po dokonaniu rejestracji należy doładować konto w systemie CallPay lub wskazać rachunek bankowy, z którego będą rozliczane transakcje.

Doładowanie konta odbywa się poprzez Panel Zarządzania na stronie www.CallPay.pl. Możliwe jest także zasilenie konta w standardowy sposób dokonując przedpłaty na rachunek CallPay, poprzez  przelew z rachunku bankowego.

System CallPay umożliwia także realizację płatności za pojedynczy bilet bezpośrednio z rachunku dowolnego banku, do którego wydana jest karta płatnicza MasterCard/Maestro lub Visa. Rozwiązanie to nie wymaga dokonywania wcześniejszej przedpłaty środków na konto w systemie CallPay. Aby uruchomić tego typu płatności należy dokonać aktywacji swojej karty poprzez Panel Zarządzania na stronie www.CallPay.pl .

ZAKUP BILETU – połączenie głosowe

Zakup biletu musi się odbyć natychmiast po wejściu do autobusu. W tym celu należy nawiązać połączenie telefoniczne, z jednym z numerów przedstawionych poniżej – odpowiednim dla rodzaju biletu.

Przykładowe numery oznaczające rodzaje biletów komunikacji miejskiej

Tonowo należy podać numer boczny autobusu, który powinien być potwierdzony znakiem specjalnym # - tzw. krzyżyk.

Na zakończenie połączenia Pasażer usłyszy informację potwierdzającą zakup biletu.

Rodzaj biletu                              numer telefonu      cena

bilet jednorazowy normalny     86 22 52 064           2,80 zł

bilet jednorazowy ulgowy         86 22 52 065           1,40 zł

bilet dobowy normalny             86 22 52 066          10,00 zł (ważny w dniu zakupu)

bilet dobowy ulgowy                 86 22 52 067           5,00 zł (ważny w dniu zakupu)

ZAKUP BILETU – aplikacja mobilna

Zakup biletu musi się odbyć natychmiast po wejściu do autobusu. W tym celu należy uruchomić aplikację CallPay Usługi, wejść w zakładkę „Bilety komunikacji miejskiej” i wybrać interesujący bilet. W następnym kroku należy podać CVC2 lub Pin karty płatniczej i kliknąć „Kup bilet”.

            By zachęcić pasażerów do korzystania z nowej usługi firma CallPay oferuje zniżkę 50% na zakup biletów MPK  w okresie do 25 marca 2014r. dla wszystkich osób, które zapłacą za bilety kartą MasterCard

 

Podziękowania

mpay

Rozkłady jazdy

 

rozklady-separator

 MIEJSKI ZAMIEJSKI
 EXCEL miejski-blue zamiejski-green EXCEL
PDF PDF

Projekty unijne

MPK-rabat

MPK-rabat

Bilet przez internet

Partnerzy programu MPK-rabat

Współpracujemy